Районна станція юних техніків

/Files/images/Рисунок2.png

Щорська районна станція юних техніків працює з 1989 року. Навчальний заклад займається здійсненням позашкільної освіти дітей віком від 5 до 19 років у районі.

/Files/images/Рисунок3.png

Коршун Микола Федорович - директор районної станції юних техніків

У гуртках початкового технічного моделювання молодших школярів (керівники гуртків Гіленок С.М., Громадська Л.Я., Петрова Т.В., Антосік С.О., Ананко О.О.) проводиться постійна робота по залученню дітей до участі в районних виставках з початкового технічного моделювання, у виставках, присвячених Дню Незалежності України, готували експонати на виставки, які експонувалися під час проведення Днів села у Тур’ї та Петрівці, фестивалю фольклорної творчості ім. В.Полевика у Займищі. Кращі роботи гуртківців були представлені на обласну виставку з початкового технічного моделювання. За підсумками обласної виставки Дипломами І ступеня нагороджені Споднікайло Вероніка та Пузік Дарина (керівник гуртка Гіленок С.М.). Ці ж роботи одержали Дипломи ІІ та І ступеня у Всеукраїнській виставці-конкурсі. Авраменко Крістіна та Погребна Поліна (керівник гуртка Антосік С.О.) зайняли ІІ та ІІІ місця в обласній виставці та перші місця у Всеукраїнській виставці-конкурсі з початкового технічного моделювання. Гець Анна (керівник гуртка Громадська Л.Я.) одержала дипломи ІІ ступеня і на обласній, і на Всеукраїнській виставках.

Кращі вихованці гуртків Хуторний Роман та Савостенко Світлана (керівник гуртка Гіленок С.М.) були учасниками районних змагань з початкового технічного моделювання та завоювали відповідно І та ІІІ місця. В обласних змаганнях наша команда зайняла 7 місце з 14 команд області.

Керівник гуртка комп’ютерної справи Антосік С.О. щорічно організовує та проводить районний заочний конкурс комп’ютерного малюнка. Вихованці цього гуртка беруть участь в обласних конкурсах та змаганнях. Так, в обласному конкурсі комп’ютерного малюнка у середній віковій категорії Вікторія Гець зайняла І місце, а в старшій віковій категорії Дарія Пушкар отримала диплом за активну участь. Вихованці гуртка Єрмоленко Марина та Соболь Лілія брали участь в обласному конкурсі комп’ютерних технологій – 2012, де отримали дипломи за активну участь та цінні призи.

Вихованка гуртка «Паперова пластика» (керівник гуртка Гіленок С.М.) Козянко Катерина в обласному конкурсі «Сучасний погляд на традиції українського та японського народу» посіла ІІІ місце в старшій віковій категорії. За підсумками ІV обласної виставки-конкурсу оригамі вихованка гуртка Туманова Єлизавета нагороджена дипломом ІІІ ступеня. Козянко Катерина у номінації «Модульне оригамі» одержала диплом Чернігівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді та цінний подарунок.

Колектив гуртка бісероплетіння (керівник гуртка Гіленок С.М.) за підсумками обласної виставки декративно-прикладного мистецтва «Знай і люби свій край» нагороджений дипломом Чернігівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді та заохочувальними призами за зайняте ІІІ місце.

У гуртку «Юний флорист» (керівник гуртка Громадська Л.Я.) стало традицією проведення районного конкурсу з фітодизайну, де вихованці гуртка Товстиженко Аліна та Анікеєнко Інна зайняли відповідно І та ІІ місця. В обласному конкурсі з фітодизайну «Зимові фантазії» вихованка гуртка Козянко Катерина виборола ІІІ місце в молодшій віковій категорії.

В обласній виставці декоративно-прикладного мистецтва «Знай і люби свій край» Товстиженко Аліна в розділі «Фітодизайн» зайняла ІІ місце.

Вихованці гуртка «Виготовлення сувенірів» (керівник гуртка Громадська Л.Я.) є активними учасниками районних та обласних виставок.

Гурток «Тістопластика» (керівник гуртка Петрова Т.В.) працює лише другий рік, але його вихованці є активними учасниками районної виставки, присвяченої Дню Незалежності України, виставки у рамках фольклорного фестивалю ім. В. Полевика, виставок під час святкування днів села у Тур’ї та Петрівці, районної виставки декоративно-прикладного мистецтва «Знай і люби свій край». Гуртківці беруть активну участь у виготовленні призів на лотерею, яка щорічно проводиться під час районних виставок та Днів юного техніка у загальноосвітніх закладах району. В цьому році діти підготували панно-оберіг для районного методичного кабінету.

Гуртки картинга та мотосправи (керівник гуртків Примаченко В.П.) – це гуртки спортивно-технічного напрямку. Їх вихованці вчаться не тільки їздити на картингах та мопедах, а й ремонтувати їх, технічно обслуговувати. Результатом роботи гуртка картинга є участь в обласних та Всеукраїнських масових заходах з автомобільного спорту. На даний час Кравець Артем є активним учасником всіх змагань різних рівнів, займає призові місця в області, виступає у складі збірної команди з картингу на Чемпіонаті України з автомобільного спорту, де в кінці травня отримав третій результат. Артем став стипендіатом обласної державної адміністрації на 2013 рік.

Вихованці гуртка «Оператори колективної радіостанції» (керівник гуртка Ярошенко Є.К.) беруть активну участь у спілкуванні в радіоефірі. Вони здобули І місце в категорії «колективні радіостанції» в Чемпіонаті Чернігівської області по радіозв’язку на коротких хвилях (SSB), за що одержали Диплом та медаль від голови ЧОЛРУ. Також гуртківці є активними учасниками районних, обласних та Всеукраїнських виставок науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!». Маркело Вадим нагороджений Дипломом І ступеня, а Гордік Андрій – Дипломом ІІ ступеня ЧОЦНТТУМ. За підсумками Всеукраїнської виставки науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» Маркело Вадим нагороджений Дипломом ІІ ступеня.

Керівник авіамодельного гуртка Кушнір Ю.Ф. вчить своїх вихованців виготовляти макети та діючі і недіючі кордові моделі літаків. Раніше його вихованці були постійними учасниками та переможцями обласних змагань. На жаль, вже кілька років такі змагання кордових моделей в області не проходять. Вихованець гуртка Спускан Яків виготовив експонат «Реактивна карусель», який зайняв ІІ місце на обласній виставці науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!».

Серед гуртків, які працюють у сільській місцевості та на базі Щорської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, чотири – новостворені, працюють з 17 вересня 2012 року. На даний час певних досягнень поки що не мають, готуються до участі в районних конкурсах та виставках, які заплановані на березень – квітень 2013 року.

Вихованці гуртка «Художня обробка деревини», що діє на базі Петрівського НВК (керівник гуртка Бобровник О.М.) є постійними учасниками та переможцями районної виставки декоративно-прикладного мистецтва «Знай і люби свій край». Експонати гуртківців представляються на обласну виставку декоративно-прикладного мистецтва «Знай і люби свій край». Багато робіт гуртківців прикрашають стіни власної школи.

У гуртку «WEB-дизайн», що працює на базі Новоборовицької ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник гуртка Вовк В.М.) діти вчаться створювати WEB-сайти. Також гуртківці беруть участь в районному заочному конкурсі комп’ютерного малюнка, в конкурсі інформаційних технологій. У листопаді 2012 року гуртківець Карбовський Дмитро у складі районної команди на обласних змаганнях виступав у номінації «WEB-дизайн», за що був нагороджений Дипломом ЧОЦНТТУМ.

Докладніше про Щорську районну станцію юних техніків читайте тут

Кiлькiсть переглядiв: 180

Коментарi